News

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Czarnym Lesie

Do tradycji Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie należy zaliczyć corocznie organizowaną akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość ta odbyła się 23 stycznia i zgromadziła całą salę gości. Podczas występów Babcie i Dziadkowie siedzieli przy wygodnych stołach i umilali sobie czas ciastem, owocami i słodyczami oraz kawą i herbatą, które podawany były przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Odpowiedzialnymi za część artystyczną akademii były nauczycielki kształcenia zintegrowanego Panie: Renata Paludkiewicz i Iwona Popczyk, za część organizacyjną Pani Monika Niemczyk i Karolina Siudeja. Muzyczną oprawą akademii zajął się nauczyciel muzyki Pan Sławomir Górnicki.
Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Sikorska, która powitała przybyłych gości i złożyła im najlepsze życzenia. Następnie głos zabrały dzieci. Bogaty program artystyczny pozwolił na zaprezentowanie artystycznych umiejętności naszych uczniów. Dzieci klas I –III recytowały z wielkim przejęciem wierszyki o Babci i Dziadku oraz tańczyły i śpiewały piosenki. Starsi uczniowie oprócz recytacji wierszy, zaprezentowali skecze i krótkie inscenizacje. Wszystko zostało przeplecione występami solistów, jak i całego zespołu Domino. Uczniowie nie tylko śpiewali, ale i grali na instrumentach: skrzypcach, flecie poprzecznym, perkusji, akordeonie, gitarze, syntezatorze. Goście z podziwem przysłuchiwali się dziewczynkom grającym przebój „Despacito”. Ciekawie zaprezentował się również zespół taneczny, który zaprezentował układ do piosenki „Hey, Mamma”. Babcie i Dziadkowie z dumą podziwiali swoich wnuków. Uwieńczeniem akademii było wręczenie gościom samodzielnie przygotowanych upominków.
W tym roku należy podkreślić duże zaangażowanie rodziców naszych uczniów w organizację poczęstunku. Szczególne podziękowania należą się Państwu Jasińskim, którzy dostarczyli stoły, dzięki czemu poczęstunek mógł być podany na sali gimnastycznej. Z każdej klasy dostarczone były pyszne ciasta a grupa aktywnych mam i tatów pomogła w nakryciu stołów oraz serwowaniu gorących i zimnych napojów. Zajęli się oni również pracami porządkowymi po zakończeniu akademii.
Mamy nadzieję, że Dzień Babci i Dziadka zorganizowany w naszej szkole pozostanie na długo w pamięci naszych gości, bo przecież praca jaką wnuczęta włożyły w występy okraszona była miłością płynącą z ich serc. Wiemy, że słowa: „Babciu! Dziadku! Kochamy Was!” to nie tylko hasło dekoracyjne lecz szczere wyznanie, które dodało rangi przygotowanej uroczystości.

Opracowały: Iwona Popczyk, Renata Paludkiewicz