Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019


Dokumenty do pobrania/przejrzenia:

  Terminy postępowania rekrutacyjnego (189,9 KiB, 12 pobrań)


  Oświadczenie woli rodzica (284,6 KiB, 8 pobrań)


  Karta zgłoszenia do klasy I (404,7 KiB, 15 pobrań)


  Wniosek o przyjęcie do szkoły (614,8 KiB, 14 pobrań)

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła przystąpiła do organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, NASK- Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę przedsięwzięcia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci

nr. Szkoła Formy realizacji
58 Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie Wykonanie gazetki szkolnej, przeprowadzenie w klasach gimnazjum i szkoły podstawowej lekcji dotyczących bezpieczeństwa w internecie, opracowanie przez uczniów oryginalnego scenariusza i prezentacja przestawienia teatralnego, dotyczącego tzw. hejtu w sieci, happening na zakończenie akcji.

Maria Wróblewska pedagog szkolny

Kawiarenka Twórcza „Etiudy”

W niedzielę 28 stycznia na pierwszym spotkaniu w ramach projektu pod nazwą „Kawiarenka Twórcza Etiudy” zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W zamierzeniu Kawiarenka ma być comiesięcznym spotkaniem mieszkańców Gminy Mykanów z szeroko rozumianą aktywnością artystyczną: poezją, muzyką, tańcem, teatrem, malarstwem, fotografią. Spotkania odbywać się będą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o stałej porze (od godziny 17) w stałym miejscu (sali widowiskowej GOKiS-u). Będzie to alternatywa dla niedzielnego popołudnia przed telewizorem, a przede wszystkim dobra okazja, aby zapoznać się z twórczością artystów amatorów i profesjonalistów z naszej okolicy i spotkać się z sąsiadami, znajomymi przy filiżance kawy/herbaty i ciasteczku.
W inauguracyjnym spotkaniu zaprezentował się między innymi zespół DOMINO w składzie: Emilia Puch, Emilia Pruciak, Wiktoria Soboniak, Kinga Michałowska, Maria Makles, Karolina Kluza, Olga Górnicka, Weronika Nowak, przedstawiając własne interpretacje kolęd. Zespołowi akompaniowali: na gitarze – Sławomir Górnicki, założyciel, opiekun artystyczny zespołu i autor aranżacji utworów, oraz na trąbce – Stanisław Halkiewicz. Swoje wiersze recytowali: Emilia Pruciak i Stanisław Halkiewicz. Występ młodzieży z Czarnego Lasu przyjęty został z dużym entuzjazmem.


Więcej zdjęć – Galeria/Zdjęcia.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Czarnym Lesie

Do tradycji Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie należy zaliczyć corocznie organizowaną akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość ta odbyła się 23 stycznia i zgromadziła całą salę gości. Podczas występów Babcie i Dziadkowie siedzieli przy wygodnych stołach i umilali sobie czas ciastem, owocami i słodyczami oraz kawą i herbatą, które podawany były przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Odpowiedzialnymi za część artystyczną akademii były nauczycielki kształcenia zintegrowanego Panie: Renata Paludkiewicz i Iwona Popczyk, za część organizacyjną Pani Monika Niemczyk i Karolina Siudeja. Muzyczną oprawą akademii zajął się nauczyciel muzyki Pan Sławomir Górnicki.
Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Sikorska, która powitała przybyłych gości i złożyła im najlepsze życzenia. Następnie głos zabrały dzieci. Bogaty program artystyczny pozwolił na zaprezentowanie artystycznych umiejętności naszych uczniów. Dzieci klas I –III recytowały z wielkim przejęciem wierszyki o Babci i Dziadku oraz tańczyły i śpiewały piosenki. Starsi uczniowie oprócz recytacji wierszy, zaprezentowali skecze i krótkie inscenizacje. Wszystko zostało przeplecione występami solistów, jak i całego zespołu Domino. Uczniowie nie tylko śpiewali, ale i grali na instrumentach: skrzypcach, flecie poprzecznym, perkusji, akordeonie, gitarze, syntezatorze. Goście z podziwem przysłuchiwali się dziewczynkom grającym przebój „Despacito”. Ciekawie zaprezentował się również zespół taneczny, który zaprezentował układ do piosenki „Hey, Mamma”. Babcie i Dziadkowie z dumą podziwiali swoich wnuków. Uwieńczeniem akademii było wręczenie gościom samodzielnie przygotowanych upominków.
W tym roku należy podkreślić duże zaangażowanie rodziców naszych uczniów w organizację poczęstunku. Szczególne podziękowania należą się Państwu Jasińskim, którzy dostarczyli stoły, dzięki czemu poczęstunek mógł być podany na sali gimnastycznej. Z każdej klasy dostarczone były pyszne ciasta a grupa aktywnych mam i tatów pomogła w nakryciu stołów oraz serwowaniu gorących i zimnych napojów. Zajęli się oni również pracami porządkowymi po zakończeniu akademii.
Mamy nadzieję, że Dzień Babci i Dziadka zorganizowany w naszej szkole pozostanie na długo w pamięci naszych gości, bo przecież praca jaką wnuczęta włożyły w występy okraszona była miłością płynącą z ich serc. Wiemy, że słowa: „Babciu! Dziadku! Kochamy Was!” to nie tylko hasło dekoracyjne lecz szczere wyznanie, które dodało rangi przygotowanej uroczystości.

Opracowały: Iwona Popczyk, Renata Paludkiewicz

Sekretariat w okresie ferii zimowych

Ferie zimowe


Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.
Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie

Bal karnawałowy klas I-III


Po ciężkiej pracy w I półroczu nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w czwartek – 18 stycznia.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy. Motywem przewodnim balu był „Świat Trolli”. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.
Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach, które prowadził animator. Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami (Galeria/Zdjęcia)!
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Zapytanie ofertowe

ZAPYTANIE OFERTOWE
z dnia 22 stycznia 2018 r.

Na wykonanie zamówienia o wartości szacunkowej do 30000 euro pn: „Wykonanie prac remontowych w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie przy ul. Szkolnej 6
Zgodnie z art. 4 pkt. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 907,z późn. zm.)

Zamawiający:
Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie
ul. Szkolna 6
NIP 573- 283- 49- 48
tel. 34 328 02 52
email: spczarny@o2.pl

zaprasza do złożenia oferty na:
„Wykonanie prac remontowych w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie przy ul. Szkolnej 6”

Pełna informacja do pobrania/przejrzenia:

  Zapytanie ofertowe (475,9 KiB, 37 pobrań)

Z wizytą kolędową


Mimo, że święta już dawno za nami, to świąteczna aura zapanowała pośród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. 17 stycznie 2018 roku wolontariusze z naszej szkoły wraz z zespołem „DOMINO’’ pod opieką pani Doroty Piętak i pana Sławomira Górnickiego udali się do DPS w Częstochowie przy ulicy Wieluńskiej. Wspólne kolędowanie oraz recytacja wierszy bożonarodzeniowych rozpoczęły spotkanie z podopiecznymi ośrodka. Mieszkańcy ciepło przywitali artystów i ze wzruszeniem słuchali występów. Seniorzy na miarę swoich możliwości chętnie włączali się we wspólne kolędowanie. Nasza szkoła otrzymała serdeczne podziękowania od siostry dyrektor i mieszkańców tego domu. Po przedstawieniu występujący udali się na słodkie „co nieco’’. Był też czas na odwiedziny swoich starszych przyjaciół i dzielenie się przeżyciami z tego występu. Na zakończenie wizyty uczniowie udali się na Jasną Górę, aby zobaczyć ruchomą szopkę . Wspólny spacer i zabawy na śniegu dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Zapewne wielu uczniów z naszej szkoły jeszcze nie jeden raz odwiedzi mieszkańców DPS, a nasi młodsi koledzy już planują godnie zastąpić odchodzących wolontariuszy.
Julita Łuszczyńska- wolontariuszka 😀

„Jaka to kolęda?”


Okres świąt Bożego Narodzenia, to szczególny czas niesienia wzajemnej pomocy, miłości, szacunku i zrozumienia. Kierując się tą ideą, w dniu 10. 01. 2018r. odbył się szkolny konkurs pt.: „Jaka to kolęda?”.
Dwuosobowe drużyny zmagały się z konkurencjami na temat znajomości polskich kolęd. Cieszymy się bardzo, że swoje umiejętności mogli także zaprezentować uczniowie, którzy muszą włożyć o wiele więcej pracy i wysiłku, aby osiągnąć sukces, a w dążeniu do celu pomagali im ich szkolni koledzy i koleżanki.
Jednym z celów konkursu była nauka empatii, wrażliwości na drugiego człowieka oraz wzajemna tolerancja i szeroko pojęta integracja.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz świetnej zabawy. Każdy z biorących udział uczniów otrzymał dyplom oraz nagrody stosowne do zajętego miejsca. Liczymy na wasz udział w następnych konkursach.

Monika Niemczyk

Strona 1 z 33123456...102030...Ostatnia »