Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie

Wybieram zawód dla siebie

Informujemy, że na stronie internetowej RODN „WOM” w Częstochowie zamieszczono wyszukiwarkę zawodów „Wybieram zawód dla siebie – Informator o szkolnictwie branżowym” z terenu Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego (rok szkolny 2019/2020). Narzędzie to ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Projekt został przygotowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z inicjatywy i przy wsparciu Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz we współpracy ze szkołami prowadzącymi kształcenie w zawodach.
Strona „Wybieram zawód dla siebie” skierowana jest do uczniów planujących własną edukację w technikach i branżowych szkołach I stopnia oraz do rodziców wspierających ich w wyborze kierunku kształcenia.

Targi EdukacyjneZapraszamy na Targi Edukacyjne w Hali Sportowej w Mykanowie w dniu 14 marca 2019 r. Targi będą czynne w godzinach 10.00 – 13.00. Uczniowie klas III Gimnazjum i klasa 8 Szkoły Podstawowej mogą wziąć w nich udział – wyjazd o godzinie 9.20, powrót o godzinie 14.10.


Dzień otwarty

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Terminy postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego i terminy składania dokumentów do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych na terenie gminy Mykanów w roku szkolnym 2019/2020.

 

Lp. Rodzaj czynności Terminy
w postępowaniu rekrutacyjnym
Terminy
w postępowaniu uzupełniającym
1. Złożenie wniosku o przyjęcie

do szkoły podstawowej

od 11 do 22 marca od 04 do 15 kwietnia
2. Weryfikacja przez komisje rekrutacyjną wniosków o przyjęcie

do szkoły

od 25 do 27 marca od 16 do 18  kwietnia
3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych

i kandydatów niezakwalifikowanych

29 marca

do godz. 14.00

25 kwietnia
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata wniosku o przyjęcie
w postaci pisemnego oświadczenia
od 01 do 04 kwietnia od 26 do 30 kwietnia
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 05 kwietnia

do godz.14.00

06 maja

Dokumenty do pobrania:

  Zgłoszenie ucznia z obwodu szkoły (263,4 KiB, 13 pobrań)


  Zgłoszenie ucznia spoza obwodu szkoły (292,6 KiB, 13 pobrań)

Powiatowy konkurs czytelniczo – fotograficzny


(więcej…)

Podziękowania dla Seniorów

Dziękując czcigodnym Seniorom – wspaniałym Babciom i Dziadkom za obecność na uroczystościach szkolnych z okazji Dnia Babci i Dziadka chcemy dopełnić formalności związanej z darowizną przekazaną na rzecz naszej szkoły w ubiegłym roku szkolnym. Dzięki Waszemu Sercu mogliśmy wymienić najstarsze regały na książki w naszej bibliotece. Z początkiem obecnego roku szkolnego przenosiliśmy bibliotekę w nowe miejsce i mogliśmy zagospodarować zakupione regały na książki. Dzięki temu biblioteka nabrała nowego, bardziej atrakcyjnego wyrazu. Mamy nadzieję, że odnowiony wizerunek biblioteki spowoduje, że uczniowie częściej będą z niej korzystali.
Dziękując za zebrane dary w tym roku szkolnym pragniemy zapewnić, że spożytkujemy je tak aby służyły całej społeczności szkolnej.

Dyrektor Beata Sikorska

„Każda Babcia była małą dziewczynką….”

„Każda Babcia była małą dziewczynką, każdy Dziadek biegał kiedyś za piłką.
Chodzili do szkoły, potem dorastali, mieli piękne marzenia, ciężko pracowali.
Wychowali swoje dzieci, a czas leci, leci, leci……
Dzisiaj na pociechę mają wnuki, które ich bardzo kochają.”

Choć styczeń to miesiąc zimowy, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.
Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w główkach dzieci.
Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to ważne wydarzenie wpisane w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia. Zaproszeni goście, licznie przybyli w mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane wnuczęta.
Babcie i Dziadkowie podczas całej uroczystości siedzieli przy stołach ze słodkim poczęstunkiem, wyczarowanym przez niezawodnych rodziców. Odpowiedzialnymi za część artystyczną akademii były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie: Ewelina Gondro i Anna Oberska-Wilk, za część organizacyjną pani Karolina Banasiak i Magdalena Kałuża. Muzyczną oprawę akademii przygotował nauczyciel muzyki pan Sławomir Górnicki.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Beata Sikorska, która powitała przybyłych i nie szczędząc ciepłych słów życzyła szanownym gościom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Następnie głos zabrały dzieci. Popisy artystyczne zainaugurowała uczennica klasy VIII przepiękną grą na skrzypcach, po czym każda klasa przedstawiła swój program. Dzieci z klas młodszych recytowały z wierszyki o Babci i Dziadku oraz tańczyły i śpiewały piosenki, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudził „Taniec Aniołów” w wykonaniu kółka tanecznego. Uczniowie klas starszych oprócz pięknej recytacji wierszy, zaprezentowali także skecze. Wszystko zostało przeplecione występami solistów. Uczniowie śpiewali, grali na syntezatorze, prezentowali tańce standardowe i latynoamerykańskie. Uczennice klasy III gimnazjum zaprezentowały układ taneczny pt.: „Ewolucja tańca”. Goście z niekłamanym zachwytem przysłuchiwali się solistkom z zespołu „Domino” oraz całemu zespołowi, który przygotował piosenkę Roksany Węgiel „Anyone I want to be” z piękną oprawą instrumentalną: perkusja i gitary. (więcej…)

Akcja charytatywna


Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie organizuje zbiórkę artykułów dziecięcych dla dzieci czekających na rodziców adopcyjnych z częstochowskiego Ośrodka Preadopcyjnego. Potrzebne są: Pampersy – większe rozmiary, kosmetyki – oliwki, kremy, mydełka, chusteczki nawilżone, kaszki bezmleczne, soczki, deserki, zupki w słoiczkach, a także płyny i proszki do prania dziecięcych ubranek. Mile widziane będą również nowe ubranka i zabawki!
Prosimy o przekazywanie artykułów do p. Anny Jarzyn lub p. Adriany Nabiałczyk.
Dziękujemy za Wasze wielkie serca!!!

Apel – Liga Ochrony Przyrody


W dniu 17. 01. 2019r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą mgr Awietą Szpręgiel przygotowali apel poświęcony Lidze Ochrony Przyrody.
Uczniowie zwrócili uwagę na degradacyjny wpływ działalności człowieka na przyrodę. Za pomocą scenek i wierszy zachęcali wszystkich do dbania o niepowtarzalną i jedyna Planetę Ziemię, gdyż jej przyszłość jest pod znakiem zapytania!

Klasa VII

„Szlachetna Paczka – Lubię ludzi”Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, którego celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie postanowili poczuć się Św. Mikołajem i pomogli zorganizować pomoc dla potrzebującej osoby w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Przyniesione produkty zostały przez nich posegregowane i spakowane w pudełka ozdobione świątecznym papierem. Dodatkowo został także dostarczony opał przez rodziców uczennic naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że hasło: „Lubię ludzi” pomoże naszym uczniom otworzyć się na drugiego człowieka i pozwoli im z większą empatią spojrzeć na świat i innych ludzi. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za przekazane dary i włączenie się do akcji.

Opracowanie: Karolina Banasiak, Monika Niemczyk

Strona 1 z 42123456...102030...Ostatnia »

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Czarny Las, jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie,
ul. Szkolna 6, 42-233 Czarny Las, e-mail: spczarnysekretariat@o2.pl.
2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Sebastian Łabowski, adres e-mail: inspektor@bezpieczne-dane.eu.
3. Dane będą przetwarzane w celu wypełniania zadań ustawowych lub statutowych Administratora danych osobowych,
na podstawie przepisów obowiązującego prawa, bądź w innych przypadkach na podstawie udzielonej zgody na przetwarzanie
danych osobowych w celu określonym przy pozyskiwaniu przez Administratora danych osobowych przedmiotowej zgody.
4. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3, a po tym czasie
przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego.
5. W związku z przetwarzaniem danych osobowych w celach, o których mowa w punkcie 3 odbiorcami Państwa danych osobowych mogą
być organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej,
w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.
6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny jeżeli przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby,
której dane dotyczą.
7. Podanie danych osobowych ma charakter obowiązkowy, jeżeli podstawę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa.
8. Podane dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
9. Osobie, której dane osobowe dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania,
usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także przenoszenia danych w zakresie wynikającym z przepisów prawa.
10. Osobie, której dane osobowe dotyczą przysługuje również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania,
a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do wniesienia sprzeciwu
lub cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu sprzeciwu lub wycofania zgody.
11. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.