Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie

Profilaktyka zakażeń pasożytniczych układu pokarmowego

Proszę Państwa z uwagi na liczne informacje o panujących wśród dzieci chorobach pasożytniczych (m.in. glista ludzka) proszę, aby Państwo zachowali czujność. Do metod, zapobiegania zarażeniom pasożytniczym układu pokarmowego u dzieci na terenie placówek oświatowych, należą:
– dokładne mycie rąk (przed jedzeniem, po wyjściu z toalety, po spacerach lub zajęciach na świeżym powietrzu, po zabawie w piaskownicy, przed przygotowywaniem posiłków),
– utrzymywanie w czystości łazienki, toalety oraz pomieszczeń w których przygotowywane są posiłki dla uczniów,
– dokładne mycie warzyw i owoców, szczególnie spożywanych w stanie surowym,
– bezwzględne przestrzeganie odpowiedniej częstości całkowitej wymiany piasku w piaskownicach przed rozpoczęciem sezonu (na wiosnę),
– zabezpieczenie piaskownicy plandeką na noc lub w razie przewidywania dłuższej przerwy w jej użytkowaniu,
– systematyczna kontrola stanu higienicznego i czystości piaskownicy, a w razie zanieczyszczenia odchodami zwierząt- jak najszybsza interwencja.

Pozdrawiam, Beata Sikorska

Pasożyty przewodu pokarmowego człowieka

POWSTANIE STOŁÓWKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZARNYM LESIE

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie dzięki wsparciu finansowemu w ramach realizacji Modułu 3 Wieloletniego Rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” Szkoła otrzymała dotację na realizację zadania związanego z powstaniem stołówki w placówce.
Celem programu było wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.
W ramach zadania dokonano zmiany sposobu użytkowania sali dydaktycznej na kuchnię i jadalnię oraz zakupiono niezbędny sprzęt do przygotowywania i wydawania posiłków. Do kuchni w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie zakupiono: taboret pojedynczy gazowy, okap przyścienny, patelnię uchylną, kuchenkę czteropalnikową, stół roboczy służący do wydawania potraw, stół ze zlewem do warzyw, stół z basenem – 1 komora, regał ociekowy 4 półkowy, stół roboczy ze zlewem do mięsa, szafę chłodniczą, kloc masarski, stół roboczy do produktów mącznych, stół zdawczy do naczyń, stół z basenem- głębokość komory 400mm, szafę przelotową z drzwiami przesuwnymi, regał magazynowy, stół ze zlewem – 2 komory, naświetlacz do jaj, stół ze zlewem – 1 komora, chłodziarkę podblatową, piec konwekcyjno-parowy, zmywarko-wyparzarkę.
Grupa docelowa zadania to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie.
Całkowity koszt zadania wynikającego z wsparcia programem rządowym wyniósł 408 677,00 zł z czego 79989,60 zł stanowiła dotacja, a 328 687,40 zł wkład własny Gminy Mykanów.
Dziś kuchnia działa „pełną parą”. Ponad 50% uczniów spożywa posiłki i docenia umiejętności Pani kucharki. Warto nadmienić, że w czasie „cateringu” przed powstaniem stołówki, korzystało z obiadów 12% uczniów.

Opracowały:
mgr Małgorzata Trzewiczek
mgr Paulina Kowalska

Ogłoszenie – lista uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2023/2024

Szanowni Państwo – uprzejmie informujemy, że w dniu 23 marca 2023 r. komisja rekrutacyjna stwierdziła, że wszyscy rodzice uczniów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie potwierdzili wolę przyjęcia do szkoły w formie pisemnego oświadczenia. W związku z czym wszyscy uczniowie zakwalifikowani zostali przyjęci do klasy I.
Lista uczniów przyjętych do klasy I została wywieszona w szkole.

Osiągnięcia naszych uczniówMiło nam poinformować, że nasi uczniowie biorą udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W ostatnim czasie tytuł Laureata w Przedmiotowym Konkursie z Historii zdobył Mikołaj Makles z kl. VIII a, Weronika Woźniak z kl.VIII b oraz Daniel Kaczmarczyk z kl. VII otrzymali wyróżnienie w VI. Konkursie Matematycznym „Myśl logicznie”, Kornel Kowalski zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grapplingu.

Gratulujemy!

Zebrania z rodzicamiDyrekcja oraz wychowawcy Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie zapraszają na zebranie w dniu 29 marca 2023 r. (ŚRODA)


Harmonogram zebrań z rodzicami:
Godz.16.30 – klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b
Godz. 17.30 – klasy 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 7, 8a, 8b

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się w stołówce o godzinie 17.00.

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „PASJA, która mnie rozwija”

Celem konkursu jest wskazanie młodym ludziom jak ważna jest realizacja siebie poprzez własne pasje, rozwijanie zainteresowań oraz wrażliwości artystycznej.
Rozstrzygnięcia konkursu dokona organizator i specjalnie do tego powołane Jury.
Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć, organizatorzy wyłonią I, II i III miejsca oraz możliwość wyróżnienia. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe, dyplomy. Przewidywana łączna pula nagród to 700 zł. Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie.

  Regulamin Powiatowego Konkursu Fotograficznego „PASJA, która mnie rozwija” (192,5 KiB, 47 pobrań)

Kiermasz taniej książki

Centrum Nauki i Techniki EC1

Dnia 08 marca 2023 roku uczniowie klas IV A, IV B i V A pojechali na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 to interaktywne muzeum naukowe, które z powodzeniem łączy edukację i zabawę dla wszystkich grup wiekowych.Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez przepiękną, odrestaurowaną elektrownię, która stanowi część kompleksu EC1.To już na początek warto zwrócić uwagę na jej historyczną architekturę i wchodzić na teren muzeum z głową pełną ciekawości.W środku EC1 znajdują się różne wystawy i ekspozycje, które prezentują różne dziedziny nauki i techniki. Można tutaj poznać historię Łodzi oraz jej przemysłowy rozwój, a także zobaczyć na własne oczy, jak działa fizyka, chemia, matematyka i wiele innych nauk.
Kolejnym przystankiem wycieczki było EC1 Planetarium. Tutaj nasi uczniowie mieli przyjemność oglądać pokaz. Był to czas spędzony w przestworzach, pośród gwiazd, planet i innych ciał niebieskich. Przewodniczka bardzo skrupulatnie oprowadziła nas po gwiazdozbiorach oraz udzieliła odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji McDonalds.

Wycieczka wzbogaciła uczniów o nowe, ciekawe doświadczenia. Zobaczcie sami…

Opracowała mgr Małgorzata Trzewiczek

Jadłospis 13 marca – 17 marca 2023 r.Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że jadłospis na kolejny i następne tygodnie będzie dostępny w zakładce SZKOŁA PODSTAWOWA/STOŁÓWKA


Euroweek is coming !

Przypominamy, że w dniach 23 -27 marca wybieramy się na warsztaty w ramach programu Euroweek.
Prosimy o dokonywanie wpłaty drugiej raty w wysokości 349 złotych do 15 marca u pani Anety Budzikur lub Aleksandry Bawor. Pozostanie do zapłaty koszt transportu (ok. 100 złotych/os.). O terminie wpłaty poinformujemy.
Podczas pobytu jest możliwość zorganizowania wycieczki do Kłodzka – płatne dodatkowo 20 złotych. Decyzja zostanie podjęta na miejscu po uwzględnieniu deklaracji większości uczestników.
W drodze do ośrodka oraz w drodze powrotnej posiłek nie jest wliczony w cenę. Zatrzymamy się w jednej z restauracji typu Fast – food. Prosimy o zabranie prowiantu na drogę.
Prosimy o zapoznanie się rodziców i uczniów z załączonymi dokumentami. Są to: Program imprezy, Regulamin warsztatów, Regulamin ośrodka wczasowego, Cennik zniszczeń. Uczestnicy potwierdzą podpisem zapoznanie się z powyższymi dokumentami.

Organizatorki

  Plan zajęć (331,2 KiB, 165 pobrań)


  Regulamnin warsztatów EuroWeek (381,4 KiB, 53 pobrań)


  Regulamin Ośrodka Wczasowego (195,3 KiB, 55 pobrań)


  Cennik zniszczeń (149,8 KiB, 26 pobrań)

Strona 1 z 78123456...102030...Ostatnia »

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Czarny Las, jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie,
ul. Szkolna 6, 42-233 Czarny Las, e-mail: spczarnysekretariat@o2.pl.
2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Ewa Olejarz, adres e-mail: ewa.olejarz@mykanow.pl.
3. Dane będą przetwarzane w celu wypełniania zadań ustawowych lub statutowych Administratora danych osobowych,
na podstawie przepisów obowiązującego prawa, bądź w innych przypadkach na podstawie udzielonej zgody na przetwarzanie
danych osobowych w celu określonym przy pozyskiwaniu przez Administratora danych osobowych przedmiotowej zgody.
4. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3, a po tym czasie
przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego.
5. W związku z przetwarzaniem danych osobowych w celach, o których mowa w punkcie 3 odbiorcami Państwa danych osobowych mogą
być organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej,
w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.
6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny jeżeli przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby,
której dane dotyczą.
7. Podanie danych osobowych ma charakter obowiązkowy, jeżeli podstawę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa.
8. Podane dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
9. Osobie, której dane osobowe dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania,
usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także przenoszenia danych w zakresie wynikającym z przepisów prawa.
10. Osobie, której dane osobowe dotyczą przysługuje również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania,
a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do wniesienia sprzeciwu
lub cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu sprzeciwu lub wycofania zgody.
11. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.