Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie

Nagrody Wójta Gminy Mykanów

Pragniemy poinformować, iż dnia 10.11.2022r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Mykanów dla wyróżniających się uczniów naszej gminy. Z naszej szkoły tego zaszczytu dostąpili absolwenci: Kamila Suwka, Bartosz Maciejczyk oraz uczniowie: Zuzanna Cieślik, Wiktoria Cybulska, Daniel Kaczmarzyk, Nela Kucharczyk, Oliwier Serwa, Amelia Woźniak i Weronika Woźniak. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni! 🤝👏💪👨‍🎓👩‍🎓❤

Piłkarskie święto na Dyktanda.pl

Za kilka dni cały świat ogarnie mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym? Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl proponuje taką możliwość, przygotował bowiem konkurs w piłkarskim klimacie!
Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy fan piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami – czyli przygotować dyktando opowiadające o dowolnym meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje teksty można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata
Następnie, w każdy dzień przed meczem polskiej reprezentacji, rozgrywany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o danym meczu naszej kadry.
Zarówno za stworzenie dyktanda, jak i za prawidłowe rozwiązanie, serwis Dyktanda.pl przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do wspólnego świętowania mundialu również w takiej formie!

Z wyrazami szacunku
Zespół Dyktanda.pl

I Rodzinny Konkurs „Wypieczone święta”

Dokumenty konkursowe:

  Regulamin I Rodzinnego Konkursu „Wypieczone święta” (507,2 KiB, 20 pobrań)


  Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu - karta zgłoszenia (527,5 KiB, 30 pobrań)

Konkurs „Nauczanie Jana Pawła II w inscenizacji”

Dokumenty konkursowe:

  Regulanin konkursu „Nauczanie Jana Pawła II w inscenizacji” (397,6 KiB, 26 pobrań)


  Karta zgłoszenia (223,1 KiB, 18 pobrań)


  Oświadczenie uczestnika (392,5 KiB, 16 pobrań)

Dzień wolny od zajęć dydaktycznychSzanowni Państwo!
uprzejmie informujemy, że 10 listopada 2022 r. (tj. czwartek), będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Zebrania z rodzicamiDyrekcja oraz wychowawcy Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie zapraszają na zebranie w dniu 08 listopada 2022 r. (WTOREK)


Harmonogram zebrań z rodzicami:
Godz.16.30 – klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b
Godz. 17.00 – klasy 4a, 5a, 7, 8a, 8b

Pasowanie na uczniów w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie

20 października 2022 roku – 31 pierwszaków z klasy Ia i Ib zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie. Pięknym śpiewem, doskonałą recytacją wierszy i wspaniale odgadniętymi zagadkami udowodniły, że zasługują na włączenie ich do „braci uczniowskiej”. Po części artystycznej nastąpiła część najważniejsza, czyli Ślubowanie przed Sztandarem Szkoły. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Sikorska dokonała symbolicznego pasowania, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Dzieci otrzymały od wychowawczyń dyplomy upamiętniające tę chwilę oraz granatowe birety. Ważnym momentem było wręczenie prezentów- maskotek od starszych kolegów oraz rodziców, którzy przygotowali dla dzieci słodki upominek. Po akademii osłodzono ten ważny dzień wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów klas pierwszych. Ciastem zostali poczęstowani również nauczyciele oraz uczniowie całej szkoły. Wspomnienia związane z tą ważną uroczystością zostaną w naszej pamięci oraz na fotografiach, które były wykonywane w ciągu całej uroczystości.

Wyprawki Czytelnicze

Do naszej szkoły dotarły Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, której głównym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt zrealizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tegoroczny, nowy etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dlatego rozdano uczniom klasy pierwszej: -”Pierwsze abecadło”- antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, -”Książką połączeni, czyli uczymy się pytać razem – broszurę-poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadających, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

oprac. Justyna Stefańska

Ponadnarodowa mobilność uczniów – zebranie z Rodzicami!W środę 25 listopada 2022 r. o godzinie 16.00 na świetlicy szkolnej, odbędzie się zebranie dla rodziców i uczniów wyjeżdźających do Hiszpanii w ramach przedsięwzięcia nr 2021-1-PMU-4251 pt. ” Spotkajmy się i uczmy się razem” POWER realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Godziny spotkań:
I grupa 03.11 – 11.11.2022r.
II grupa 17 – 25.11.2022r.

Rodziców uczniów wyjeżdżających bardzo proszę o przybycie na spotkanie.

Awieta Szpręgiel koordynator projektu

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Czarnym Lesie

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii wysłuchaliśmy piosenek przygotowanych przez uczennice z klasy 8b oraz chór Domino pod kierownictwem pana Sławomira Górnickiego. Zuzia Marszałek zarecytowała wiersz o trudach pracy nauczyciela. Pracownicy szkoły przyjęli życzenia od przewodniczącego Samorządu Szkolnego – Mikołaja Jarocha, przewodniczącej Rady Rodziców pani Magdaleny Kierat oraz dyrekcji szkoły.
Korzystając z okazji panie Aneta Budzikur i Aleksandra Bawor przygotowały sprawozdanie z realizacji projektu POWER SE „Kompetencje kluczowe w praktyce”, które przedstawili Anita Florek i Antek Marendowski. Nauczyciele biorący udział w projekcie opowiedzieli o swoich wrażeniach z realizacji przedsięwzięcia.
Natomiast Mikołaj Jaroch poinformował o projekcie „Spotkajmy się i uczmy się razem” realizowanym w ramach akcji „Ponadnarodowa mobilność uczniów” koordynowanym przez panią Awietę Szpręgiel.

Strona 1 z 75123456...102030...Ostatnia »

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Czarny Las, jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

1. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie,
ul. Szkolna 6, 42-233 Czarny Las, e-mail: spczarnysekretariat@o2.pl.
2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Ewa Olejarz, adres e-mail: ewa.olejarz@mykanow.pl.
3. Dane będą przetwarzane w celu wypełniania zadań ustawowych lub statutowych Administratora danych osobowych,
na podstawie przepisów obowiązującego prawa, bądź w innych przypadkach na podstawie udzielonej zgody na przetwarzanie
danych osobowych w celu określonym przy pozyskiwaniu przez Administratora danych osobowych przedmiotowej zgody.
4. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3, a po tym czasie
przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego.
5. W związku z przetwarzaniem danych osobowych w celach, o których mowa w punkcie 3 odbiorcami Państwa danych osobowych mogą
być organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej,
w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.
6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny jeżeli przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby,
której dane dotyczą.
7. Podanie danych osobowych ma charakter obowiązkowy, jeżeli podstawę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa.
8. Podane dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
9. Osobie, której dane osobowe dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania,
usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także przenoszenia danych w zakresie wynikającym z przepisów prawa.
10. Osobie, której dane osobowe dotyczą przysługuje również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania,
a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do wniesienia sprzeciwu
lub cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu sprzeciwu lub wycofania zgody.
11. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.